pressroom/2019/12/17/1X.jpg

Zakupy w sieci nigdy nie były tak proste – korzystaj z bankowości internetowej!

Jak zrobić zakupy z bankowością elektroniczną?


Dzięki bankowości internetowej można dokonać zakupów w sieci, korzystając z komputera, laptopa, smartfona i szeregu innych urządzeń, które mają dostęp do sieci. Korzystanie z bankowości internetowej jest bardzo proste. Banki stosują tu znaczne uproszczenia, a można także liczyć na oferowane przez nie poradniki. Płatność w bankowości internetowej dokonywana jest po autoryzacji za pomocą SMS-a, tokena lub specjalnej aplikacji mobilnej. Taka aplikacja znacznie upraszcza proces płatności, ale ma także inne zalety.


Aplikacja mobilna – rób zakupy w dowolnym miejscu


Aplikacja mobilna to udostępniane przez bank nieodpłatnie narzędzie, do którego obsługi wystarczy wersja 5.0 systemu Android (na smartfonach) lub iOS 11.0 (w przypadku urządzeń Apple). Podstawową zaletą aplikacji mobilnej jest to, że pozwala ona na wykonanie zakupów w dowolnym miejscu, nie tylko w domu, gdzie dysponujemy internetem stacjonarnym, lecz równie w podróży, na uczelni, czy w trakcie przerwy w pracy. Wystarczy na urządzeniu przenośnym, na którym zainstalowana jest aplikacja, włączyć internet mobilny i już można korzystać z wygodnych płatności, przy wykorzystaniu takich systemów jak BLIK, gdzie wystarczy wpisać unikalny kod dostępny po zalogowaniu się. Nie trzeba przepisywać danych w trakcie zakupów. Wystarczy sama autoryzacja. Obecne smartfony lub też iPhone'y pozwalają na wygodne przeglądanie produktów dostępnych w sieci dzięki wysokiej wydajności związanej z dużą pamięcią i szybkim procesorem, a także szerokim ekranem, dzięki któremu dokładnie sprawdzimy dane i wygląd produktu przed jego zakupem.

Jeśli chodzi o same zakupy za pomocą aplikacji mobilnej, powinniśmy pamiętać o tym, że ważny przywilejem każdego klienta przy zawieraniu umowy sprzedaży na odległość jest prawo do zwrotu towaru w ciągu 14 dni. Zapewnia to art. 27 ustawy o prawach konsumenta.


Kontrola wydatków dzięki narzędziu do zarządzania kontem


Banki oferują w ramach aplikacji mobilnej specjalne narzędzia, dzięki którym skontroluje się wydatki. Znajdują się w nich nie tylko informacje na temat wysokości takich wydatków, z podziałem na kategorie, ale można również ustawić w nich powiadomienia. Dzięki temu na urządzeniu, na którym znajduje się aplikacja, będą pojawiały się komunikaty ostrzegawcze, gdy będziemy zbliżać się do określonych przez siebie wcześniej limitów. Jest to bardzo przydatne przy planowaniu budżetu. Narzędzie do zarządzania finansami pomaga bardzo w codziennym życiu. Dzięki niemu możemy oszczędzić dodatkowe środki na przyszłe wydatki i uniknąć pochopnych zakupów, które negatywnie wpłyną na nasze finanse.


Czy bankowość internetowa jest bezpieczna?


Często można się spotkać z pytaniami na temat bezpieczeństwa w bankowości internetowej. Nie trzeba się jednak tym przejmować, gdyż banki zadbały o to, by w tym zakresie nie pojawiały się problemy. Wystarczy używać rekomendowanej przez bank przeglądarki i zainstalować odpowiednie oprogramowanie antywirusowe. Aplikacja oferowana przez bank i wykorzystywana do płatności internetowych jest stale aktualizowana o najnowsze poprawki związane z bezpieczeństwem. Oprócz tego nie jest możliwe użytkowanie jej starszych wersji. Wówczas dostęp do aplikacji jest blokowany. Dzięki temu przy bankowości internetowej ryzyko utraty pieniędzy maleje niemal do zera, gdy nie udostępniamy PIN-u i haseł innym osobom, które nie są do tego powołane.


17 December 2019

Komentarze

franek

tak, fajne są nowoczesne apki banków, ale nie zapominajmy o banksterach, którzy za nic mają prawo: https://mamkredytwefrankach.pl/kredyt-we-frankach-problem/